MUDr. Lucie Kalinová, Ph.D.

@ Prague Aesthetic clinic

MUDr. Lucie Kalinová, Ph.D. je vyhledávanou lékařkou v oblasti plastické chirurgie. Je absolventkou Lékařké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, na které poté absolvovala i postgraduálním studiu v oboru Chirurgie a v roce 2010 jí byl udělen akademický titul “doktor” (Ph.D).

Zkušenosti pro složení atestační zkoušky oboru plastická chirurgie získala na Klinice plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce pod vedením Doc. MUDr. Jana Měšťáka, kde stále působí jako lékařka se zaměřením na rekonstrukce prsu po nádorových onemocněních.

V posledních letech však většinu času věnuje estetické plastické chirurgii. Ročně provede kolem 500 operací především zahraničním klientům. Mezi nejčastější výkony patří operace prsou a obličeje.

Zkušenosti z operativních zákroků, vynikající znalosti anatomie a poznatky ze zahraničních sympozií jí umožnily stát se školitelkou pro aplikaci injekčních preparátů v obličejové estetice firmy Allergan®. Je majitelkou nadstandardně vybaveného ambulantního pracoviště, které zároveň slouží jako školící centrum pro aplikace preparátů této firmy. Je školitelkou pro aplikace Botoxu®, výplní Juvederm ® a Belkyra® pro Českou republiku.

MUDr. Lucie Kalinová je autorkou řady odborných publikací, spoluautorkou monografie Základy plastické chirurgie (2015) a držitelkou licence České lékařské komory pro obor plastická chirurgie, členkou Společnosti plastické chirurgie J. E. Purkyně, a také mezinárodní organizace International Society Of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS). Je také členkou týmu Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu.

Hovoří plynně anglicky a německy, v těchto jazycích provádí konzultace.